Adımsayar

Ücretsiz Adımsayar programı
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut Cihaza göre boyut degişir
  • Sürüm 1.0.3
  • Dil Türkçe
  • Geliştirici slmksy

Adımsayar indir. Sağlık ve Fitness kategorisindeki bu program Windows (PC) içindir. Ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.

Adımsayar indir ile günlük ve haftalık adım sayınızı görebilirsiniz. Uygulamanın düzgün çalışması için telefonu cebinize dik pozisyonda koymalısınız. Akıllı telefonlar ve son teknolojilerle bizde de gün içinde attığın adımı saymak bir çılgınlığa dönüşmüş durumda, Uzmanlar günde atılacak 10-15 bin adımın insan sağlığına büyük yararı olduğunu söylüyor. Bu yüzden ne kadar adım attığını ne kadar yürüyüş yaptığını bilmek önemli bir hale geldi. İnsan spor yapmasa da bunu öğrenmek keyifli bir hal alıyor.

Adımsayar indir

Yürüyüş yapmak stresle başa çıkmak için birebirdir. Yürüyüş yaparken kan basıncınız düzene girmeye başlar mutluluk hormonu olan endorfin salgılarsınız ve kendinizi daha rahat hissederseniz. Ritmik ve düzenli olarak yapılan yürüyüşler, kilo kontrolü ve zayıflamaya yardımcı olur. Her gün 25 dakika yürüyüş yaparak fazla yağlarınızı yakmanız ve yılda 7,8 kilo vermeniz mümkün. Fakat bu süreçte yediklerinize dikkat etmeli ve kalori kontrolünü de sağlamalısınız.

Yürüyüş yaparken vücudunuzun duruşuna çok önemlidir. Öne doğru ya da geriye doğru kavis yapmadan dimdik yürümelisiniz. Bu yürüyüş vücudunuzun her bölgesinin yürüyüşe eşit şekilde eşlik etmesini sağlar. Kolların duruşu da büyük önem taşır. Çünkü yürüyüş sırasında ayak hareketlerinizi dengelemek ve gücünüzü artırmak kolların görevi. Kolları sallamak 5-10 kalori yakmanızı sağlayarak kilo vermenizde yardımcı olur.

Adımsayar indir ile devamlı yürüyüşü alışkanlık haline getirerek her gün düzenli yapılan yürüyüşle ömrünüze sağlık katmanız ve yaşlanmayı geciktirmeniz mümkün. Düzenli yürüyüş yapmak araştırmalara göre daha uzun yaşamın sırlarından birisidir.

Yapılan araştırmalara göre düzenli egzersizin ve yürüyüşün miktarıyla doğru orantılı olarak artan şekilde tıkayıcı koroner kalp hastalığı, kalp krizi ve bunlarla ilişkili ölüm riskini yüzde 25’den 40’a varan oranda azalttığını göstermiştir. Yürüyüş ile kanda kalp damarlarında birikerek tıkanma ve daralmalara neden olan kötü huylu kolesterol LDL seviyesi düşüyor.

Moda olan bu uygulama ise; İndirmesi ve kullanması oldukça kolay, uygulamayı açtıktan sonra kendisi otomatik olarak çalışmaya başlıyor, Günlük ve haftalık yürüyüş adımlarını ana ekranda basit bir şekilde bize gösteriyor, bir diğer güzel tarafı reklam içermiyor, ve internet gerektirmiyor olmasıdır.

Adımsayar indir Android

Adımsayar indir İOS

Adımsayar indir